April

Fredag den 13. "Fyld liv i koret - med korkonsulenterne", Sorø (find program under Download

Fredag den 13. "Kursus i filosofi med børn", København (find program under Download)

Fredag den 20. Børnekorledelse for viderekomne, 4. gang, Gentofte (find program under Download)

Fredag den 20. Børnekor Basis 2, Odense, 5. gang ud af 6 (find program under Download)

Mandag den 23. Børnekor Basis 1, Århus, 5. gang ud af 6 (find program under Download)

Onsdag den 25. Strategisk kommunikation, 3. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Torsdag den 26. Strategisk kommunikation, 4. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Maj

Torsdag den 3. - fredag den 4. Frivilligkoordinatoruddannelsen, modul 4 ud af 4, på Filadelfia i Dianalund (find program under Download)

Fredag den 4. Samarbejde, ledelse og PR - med fokus på kirkemusikalske aktiviteter, modul 3, 1. gang, på Sjællands Kirkemusikskole i Roskilde (find program under Download)

Lørdag den 5. Samarbejde, ledelse og PR - med fokus på kirkemusikalske aktiviteter, modul 3, 2. gang, på Sjællands Kirkemusikskole i Roskilde (find program under Download)

Onsdag den 9. - søndag den 13. Nordisk Kirkesangsfest, Odense (find program under Download)

Onsdag den 16. Strategisk kommunikation, 5. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Torsdag den 17. Strategisk kommunikation, 6. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Fredag den 25. Samarbejde, ledelse og PR - med fokus på kirkemusikalske aktiviteter, modul 3, 3. gang, på Sjællands Kirkemusikskole i Roskilde (find program under Download)

Fredag den 25. Børnekorledelse for viderekomne, 5. gang og Master Class, Gentofte (find program under Download)

Fredag den 25. Børnekor Basis 2, Ringsted, 6. gang ud af 6 (find program under Download)

Onsdag den 30. Strategisk kommunikation, 7. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Torsdag den 31. Strategisk kommunikation, 8. gang ud af 8, Diakonhøjskolen i Århus (find program under Download)

Juni

Fredag den 1. Børnekor Basis 2, Odense, 6. gang ud af 6 (find program under Download)

Fredag den 8. Koret indefra, Fredericia (find program under Download)

Mandag den 11. - onsdag den 13. Landskursus på Vingsted hotel & konferencecenter (find program under Download)

Fredag den 22. Børnekorledelse for viderekomne, 6. gang, Gentofte (find program under Download)

JULI

AUGUST

Mandag den 20. - fredag den 24. Børnekonfirmandundervisning - med teologisk inspiration (find program på FUVs hjemmeside under "Samlet oversigt")

SEPTEMBER

Mandag den 3. - fredag den 7. Kirke- og kulturmedarbejdernes 4- ugers efteruddannelse, hold 11 modul 4 (find program på FUVs hjemmeside under "Samlet oversigt")

OKTOBER

NOVEMBER

DECEMBER

JANUAR

FEBRUAR

Mandag den 18. - fredag den 22. februar. Kirke- og kulturmedarbejdernes 4- ugers efteruddannelse, hold 12 modul 1 (find program på FUVs hjemmeside under "Samlet oversigt")